نمایش نتایج: از 1 به 2 از 2

موضوع: روح پیر

1946
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    48143
    تشکـر
    0
    تشکر شده 0 بار در 0 پست
    میزان امتیاز
    0

Lightbulb روح پیر

سلام وقتتون بخیر
    خسته نباشین
    اگه ممکنه راجع ب مسئله ای ک میگم نظر خودتونو بگین
    من 18سالمه و از اوایل دوران بلوغم مثل یه ادم پیر اصلا حوصله ی شیطنت و بازیگوشی و کارهای باحال رو ندارم وهمیشه احساس میکنم به این دوره تعلق ندارم.توی جمع همسنای خودم احساس غریبی و تنهایی میکنم و همچنین توی جمع فامیل و گاها خانواده.
    گاهی دلم میخواد کارهای باحال انجام بدم یا بیخیال بعضی چیزا بخندم و شوخی کنم ولی نمیتونم اینکارا بکنم انگار تعریف نشده است برام یا اینکه هر وقت میخوام یکم ب کودک درونم بها بدم غمگین میشم.
    البته دقت کردم توی فامیل هم این بی حالی دیده میشه مثلا عروسیامون سرد و بی روحه.اهنگ هست ولی همه تو خودشونن و انگار دلشون میخواد از اونجا هرچه سریعتر برن بیرون.من قبل تر ها برونگرا تر بودم و بیشتر شوخی میکردم ولی تحت تاثییر این محیط مثل خودشون شدم.اما دلم میخواد مثل بچگیم با اعتماد بنفس دست ب ریسک بزنم بخندمو بخندونم و از ته دل شاد باشم
    منم مثل خیلیا دیگه ادم های شوخ طبع ک خنده رو لبا میارن رو دوست دارم و بنظرم میتونم روی خودم کار کنم بماند ک گاهی شک میکنم اگه این ویژگی خوبو توی وجودم تقویت کنم،از خود حقیقیم فاصله نگرفتم؟
    اگه ممکنه نظر و پیشنهاد خودتونو بگین ممنونم.

2. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    تیم مشاوره
    شماره عضویت
    39631
    تشکـر
    0
    تشکر شده 473 بار در 393 پست
    میزان امتیاز
    7

پاسخ : روح پیر

سلام به شما ریحان جان
    ببین عزیزم اگر این شرایط با گدشته متفاوت هست یعنی اینکه قبلا اینگونه نبوده اید خب این شرایط جدید می تواند نشان از تغییرات و شرایط روحی شما باشد و خب این ممکن است نشان از افسردگی داشته باشد چون در شرایط روحی افسرده ممکن است چیزهایی که در گذشته لذت بخش بوده است دیگر برای شما لذتی نداشته باشد و یا بودن در جمع دیگران ان احساس همیشگی را برایتان نداشته باشد و حتی ممکن است که شما احساسات خودتان را به دیگران نیز فراافکنی کنید یعنی اینکه فکر کنید دیگران نیز مانند شما هستند و یا آنها نیز دوست ندارند شما در جمع باشید و...
    اما در هرصورت این بهم ریختگی روحی چیز عجیبی نیست و میتواند در شرایط سنی متفاوت برای همه رخ بدهد پس جای نگرانی وجود ندارد اما خب در این مسیر در کنار داشتن برنامه ای که متناسب با علایقت می باشد بهتر است که برای بررسی شرایط روحیت یعنی آنچه در افکار و احساسات تجربه می کنید به روانشناس هم مراجعه داشته باشید.
    زمانی که بیان می کنید از حقیقت خودتان فاصله گرفته اید یا نه انگار سردگمی در مسیر شناخت هم وجود دارد که خب در این شرایط سنی کاملا طبیعی هست اما خب با شناخت بهتر خودتان میتوانید در این مورد هم بهتر تصمیم گیری کنید اما اگر واقعا این کنار گیری و سکوت تمایل واقعی شما بود خب غمگین بودن دیگر معنایی پیدا نمی کرد پس انگار که روان شما چیز دیگری را می خواهد که این باعث می شود زمانی که شاد بودن را ندارید احساس غم و اندوه را تجربه کند.
    امضای ایشان
    02188422495
    02122354282
    02122247100

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)